Ana Sayfa » Dernekler
Merkez Derneğinin Ramazan'da Sıcak Yemek Hizmeti
21 Nisan 2021 Çarşamba 22:21
Merkez Derneğinin Ramazan'da Sıcak Yemek Hizmeti Devam Ediyor

 Kısa adı ALMEDER olan Alucra Merkez Derneği tarafından yürütülen sosyal yardım çalışması geçen yıl olduğu gibi bu senede daha profosyonel şekilde devam ediyor.

İlçemizde önceden tespit edilen yaşlı ve ihtiyaç sahibi hemşerilerimize yönelik iftar ve sahur için sıcak yemek hazırlanarak hanelere tek tek dağıtılıyor.

Dernek Yönetiminden yapılan açıklamada;

"Alucra Merkez Derneği olarak mutfağımızda hazırlanan günlük 4 çeşit menü, 80 farklı noktada, gönüllü 10 farklı ekip tarafından sefer tasları ile yalnız yaşayan, ihtiyaç sahibi, yaşlı 240 kişiye ulaştırılıyor. Akşam bıraktığımız sefer tasları sabah geri toplanıp, temizlenip iftar için tekrar hazır hale getiriliyor. Derneğimize Alucralı iş adamlarımızdan gelen destekler ile aynı zamanda Ramazan içinde yada dışında öncelikle yetimlerimiz olmak üzere ihtiyaç sahiplerine farklı şekillerde de yardım ediliyor. Ve yine Derneğimize ulaştırılan yardım kolileri de ilçe merkezinde ve köylerde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak hayırseverlerimizin zekatları adreslere teslim ediliyor. Ayni ya da nakdi yardımlarınız için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Bu sıkıntılı günlerin biran önce geçmesi duasıyla hayırlı Ramazanlar dileriz".

ALMEDER YÖNETİM KURULU
Alucra Merkez Derneği IBAN
TR13 0001 0001 2791 3979 6350 01

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 4813 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: