Ana Sayfa » Siyaset
TAM KAPANMA OLMADAN DÜ-ZE-LE-ME-YİZ
02 Nisan 2021 Cuma 01:21
Necati Tığlı: Koronavirüs ile Yapılan Mücadeleyi Freni Patlamış Kamyona Benzetti

 

TBMM Başkalık Divanı Üyesi ve Giresun Milletvekili Necati Tığlı Koronavirüs ile Yapılan Mücadeleyi Freni Patlamış Kamyona Benzetti

 Necati Tığlı: Koronavirüs ile Yapılan Mücadeleyi Freni Patlamış Kamyona Benzetti

 

TBMM Başkalık Divanı Üyesi ve Giresun Milletvekili Necati Tığlı Koronavirüs ile Yapılan Mücadeleyi Freni Patlamış Kamyona Benzetti

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Şubat 2021 tarihinde Covid-19 ile ilgili "İnşallah 1 Mart'tan itibaren kriterleri karşılayan illerimizde beklentileri karşılayan adımlar atılacaktır" demişti.

 

TBMM Başkalık Divanı Üyesi Necati Tığlı, “Erdoğan bu açıklamayı yaptığı gün ülke genelinde yapılan 124 bin 15 testte 660’ı semptom gösteren, 9 bin 561’i semptomsuz olmak üzere vakalar tespit edilmişti. O gün test vaka oranı 7,70 ağır hasta sayısı 1200’dü” dedi.

 

TAM KAPANMA OLMADAN DÜ-ZE-LE-ME-YİZ

Tam bir ay sonra 24 Mart’ta 221 bin 738 test yapılmış, 1142’si hasta olmak üzere toplam 29 bin 762 vaka tespit edilmiş test vaka oranı da 13.42’ye yükselmişti. Ağır hasta sayısı ise 1720’ydi.  Vakalarda Avrupa birinciliğine, dünya dördüncülüğüne geldik. Vakalar bu kadar hızla artarken önlemlerin aynı hızla gevşetiliyor olmasının bizi bugünlere getireceğini hep söylemiştik. Bunun böyle olmaması içinde tam kapanma olsun demiştik” dedi.

 

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Sağlık Bakanlığı verilerine göre 1 yılda 386’sı sağlık çalışanı olmak üzere 31 bin 537 kişi öldü. Ama Sağlık Meslek Örgütleri ve defin işlemlerini gerçekleştiren Belediyeler, bu sayının çok daha fazla olduğunu söylüyorlar” dedi.

 

TEST VAKA ORANI 16,37 OLDU

Bugün gelinen nokta günlük vaka sayıları 40 binlere yaklaştı. Ölümler ve ağır hasta sayısı hızla artıyor. Son bir haftadır yüzde 13’lerin üzerinde olan test vaka oranı Mart’ın son günü 16,37’ye çıkmıştı. Aynı gün 240 bin 12 testin yapıldığını 1401’i hastalık belirtisi gösteren olmak üzere 39 bin 302 vakanın tespit edildiğini ve 2 bin 82 kişinin yoğun bakımda tedavi edildiğini ifade eden Tığlı, “29 Mart tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı’ndan sonra yine çok ilginç, komik ve yetersiz kararlar alınmıştır. Alınan bu kararlar hem bilimsellikten hem de virüsle mücadele tedbirlerinden uzaktır. Şubat ayında 17 olan çok yüksek riskli il sayısı açıklanan yeni harita ile birlikte 57’ye yükselmiştir” vurgusunu yaptı.

 

CAN KAYIPLARI İKTİDARIN UMURUNDA DEĞİL

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Necati Tığlı, “Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve daha birçok ülke tedbir üstüne tedbirler alıp kapanırken bizim iktidar milletin aklıyla dalga geçer gibi önce kongrelerini bitirdi şimdi de dostlar alışverişte görsün dercesine sadece hafta sonlarını kapatıyor. Anlaşılan o ki elinde vatandaşa yapacak yeterli aşısı ve destek verecek parası olmayan İktidar, vatandaşları kaderine terk etmiştir. Ne artan vakalar ne de artan can kayıpları iktidarın umurunda değil. İktidarın bu vurdumduymaz davranış ve kararları sağlık çalışanlarının üzerinde ki yükü de hızla arttırmaya devam ediyor. Kimse iktidarın bu söylediklerine güvenmesin ve hem kendisi hem ailesi için gerekli tedbirlerini alarak virüsle olan mücadelesine devam etsin” dedi.

Ek alanı

Günlük-Korana-verileri.jpg adlı eki önizle

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 6091 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: