Ana Sayfa » GİRESUN
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ MESAJI
05 Ekim 2021 Salı 23:44


 

 

Başkan Yıldız'dan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü mesajı

Giresun Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ali Rıza Yıldız 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

"Hayvanları Koruma Günü hayvanlara sevgi ve merhamet duyguları uyandırmak, korumak ve haklarına saygı duyulmasını sağlamaktır.

Doğanın dengesinin korumasında hayvanların rolü çok büyüktür. Çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmek gerekiyor.

Bir kediyi sevmek, bir köpeğin başın okşamak, bir güvercine yem vermek insanlığımızı yoğunlaştırır. Ayrıca unutulmamalıdır ki hayvan sevgisi; insandaki merhamet, yardımlaşma ve iyilikseverlik gibi duyguları geliştiren özel duygulardandır. 5199 sayılı kanunun güncellenmesi ile sokakta yaşayan can dostlarımızın refahı daha iyi olacaktır. Gelen ihbarlar ile il ve ilçelerimizde bulunan barınaklar da sokak hayvanlarımızın bakım ve tedavileri yapılıyor. Sahiplendirme işlemlerini takip ediyoruz. Pandemi sürecinde beslemelerimiz düzenli gerçekleştirildi. Giresun Hayvanları Koruma Derneği olarak her ihbarda vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve gönüllü olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle 4 Ekim Hayvanları Koruma gününü kutluyor, doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımız için güzel bir dünya diliyorum.Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 4476 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: