Ana Sayfa » Belediyeler
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ'NDE YENİ SEZONUN İLK DERSİ İBRAHİM KALIN'DAN
08 Ekim 2021 Cuma 21:48


 Altınbaş Üniversitesi’nde yeni sezonun ilk dersi İbrahim Kalın’dan

Altınbaş Üniversitesi’nin 2021-2022 Akademik yılının açılışı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da konuk olduğu törenle yapıldı. Fahri Doktora unvanı verilen Kalın, kürsüden öğrencilere “İlim, İrfan ve Hikmet: Niçin Öğreniyoruz?” konulu açılış dersini verdi.

 

Bağcılar Mahmutbey Mahallesi’nde bulunan Altınbaş Üniversitesi’nin 2021-2022 eğitim-öğretim yılı açılış töreni bugün yapıldı. Fatma Altınbaş Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın, Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş, Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Öğrencilere seslenen Ali Altınbaş, “Altınbaş ailesi olarak kurduğumuz üniversitede 10. yılı bitirdik ve 11. yıla girdik. Biz bu 10 yılda nereye gelmeliyiz? diye başta yaptığımız planlamaya göre hedeflerimizin bir tık önünde gidiyoruz Allah’a şükür” dedi.

 

Yüzde 47’si yabancı uyruklu öğrenci

Pandemi sebebiyle derslerin tamamını online olarak sunacaklarını söyleyen Prof. Dr. Erhan ise “Bugün üniversitemizde 12 bin öğrencimiz var. Türkiye’de bütün üniversitelerdeki toplam öğrenci sayısına göre en fazla uluslararası öğrencinin olduğu üniversite Altınbaş Üniversitesi. 5.700 yabancı öğrenci var. Yani toplam sayının yüzde 47’si 112 farklı ülkeden gelen öğrenci sayısı. Dünyanın her tarafından buraya gelip eğitim alsınlar ve döndüklerinde sadece Türkiye’yi temsil etmesinler sürekli irtibat kuracak köprüler olsunlar” diye konuştu.

 

Kalın’a fahri doktora unvanı verildi

Protokol konuşmalarının ardından Rektör Erhan, Prof. Dr. Kalın’a fahri doktora unvanı verdi. Cübbesini giyen Kalın, yeni eğitim öğretim sezonunun ilk dersini de "İlim, irfan ve Hikmet: Niçin Öğreniyoruz?" başlığıyla öğrencilere verdi. "Hepimiz uzun zamandır malumat ile bilgiyi, bilgi ile hikmeti birbirine karıştırıyoruz. Bir makinenin bize bilgi saydığı çağrışımları yapan bir değişik keşif yaptık, zihinsel bir keşif yaptık çünkü hala biz malumatın bilgiyi, bilginin bir hikmet olduğunu ya da bunlar arasındaki farkı henüz tam manasıyla kavrayabilmiş değiliz. Dolayısıyla bize bilginin de ötesinde başka bir şey lazım" diyen Kalın, 2021-2022 akademik yılının verimli, bereketli, uğurlu geçmesini diledi.

Daha sonra ise 2020-2021 akademik yılında üstün performans gösteren akademisyenlere ve idari personele ödülleri takdim edildi.

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 3692 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: