Ana Sayfa »
Canikli, "Fiskobirlik'e can suyu vereceğiz"
17 Mart 2009 Salı 08:25
AK Parti Grup Başkan vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, hükümet olarak Fiskobirlik'i zor durumdan kurtaracak bir formül üzerinde çalıştıklarını ve konunun teknik yönden tamamlanmak üzere

    Milletvekili Canikli, Fiskobirlik'in fındık üreticisinin kuruluşu olduğunu belirterek, “Bu kuruluşun gözden çıkarılması söz konusu olamaz. Hükümetimiz gerekli desteği Fiskobirlik'e vermektedir ve vermeye de devam edecektir. Halen birliğin alımlar karşılığında üreticilere olan geçmiş yıllara ait borçlarını ödemesine yönelik olarak yapılacak yardım konusundaki çalışmalar sürüyor” dedi.
     Edinilen bilgilere göre hükümet TMO aracılığı ile bu kuruluşa yardım yapmayı planlıyor. Özerklik yasası gereği direkt olarak FKB'ye maddi destek sağlayamayan hükümetin TMO depolarındaki fındıktan 60 bin ton dolayındaki bir ürünü FKB'ye düşük fiyatla vererek bu kuruluşun aldığı fındığı değerlendirmesine katkıda bulunulabileceği belirtiliyor.
        İŞÇİ ÇIKARILMASI SÖZ KONUSU OLAMAZ
  AK Parti Grup Başkan vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar tarafından söylenen ”400 işçi çıkarabiliriz” şeklindeki açıklamaya da tepki gösterdi. Canikli, Fiskobirlik'den işçi çıkarılmasına izin veremeyeceklerini, birliğe gerekli maddi desteğin sağlanacağını bildirdi.
    Öte yandan Fiskobirlik'in geçmiş yıllara ait üreticiye olan borcunu ödemek için özel bir bankadan kullandığı krediyi vadesi geldiği halde ödeyememesi ve bankanın üreticilere borçları için haciz işlemi uygulabileceğini açıklamasına da Canikli'den tepki geldi. Nurettin Canikli;” Bu konuda üreticinin hiçbir hukuki sorumluluğu yoktur. Fiskobirlik garantör olarak anlaşma imzalamıştır. Üreticilerin her hangi bir mağduriyetine izin veremeyiz” dedi.Kaynak: yeşilgiresun Etiketler : Canikli,, "Fiskobirlik'e, can, suyu, vereceğiz",


Bu Haber Toplam 5357 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: