Ana Sayfa » Dernekler
VATAN MİLLET HAYMANADA’YIZ
06 Eylül 2021 Pazartesi 12:57
Geçtiğimiz Aylalarda temeli atılan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan şehitlik anıtının açılışı için 13 Eylül pazartesi günü Haymanadayız.

 

Geçtiğimiz Aylalarda temeli atılan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan şehitlik anıtının açılışı için 13 Eylül pazartesi günü Haymanadayız.

Giresun adına Organisazyonu    Tirebolu dernekleri federasyonu (TİRDEF’İN) yaptığı açılış progamına İstanbul başta olmak  üzere Tirebolu ve Giresunluların yoğun olduğu yerlerden Otobüs kaldırılacağını bildiren federasyon yetkilileri  Tüm hemşerilerimizi Haymanaya davet ediyoruz 42 Alay komutanı Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan ve silah arkadaşlarına ve de bu ülkeyi bizlere emanet eden  Şühedaya bir fatih-a okumak değeri hiçbir şeyden değerli olmadığını düşünüyoruz  Mekanları ve Makamları Cennet olsun Ruhları şad olsun diye konuşurlarken 13 Eylülde de inşallah beraberiz diye konuştular.

Gerçekten İlimiz Giresun ve ilçemiz Tirebolu adına Anlamlı ve önemli bir faaliyete hemşerilerimiz mutlaka gitmelidirler diye düşünüyoruz. O vakit 13 Eylül de Vatan Millet Sakarya Meydan Muharebesinin yaşanıldığı ve de kazanıldığı Son Kale Haymanaya,

Haber Aydın Kömürcü 

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 2633 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: