Ana Sayfa
Ozan Arif, Giresunlularla Buluştu
31 Ocak 2011 Pazartesi 20:04
Çorlu'da kurulu bulunan Trakya Giresunlular Derneği Ozan Arif'i sevenleri ve hemşerileriyle buluşturdu.

   Merkezi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bulunan Trakya Giresunlular Derneği tarafından düzenlenen Giresunlular gecesinde Alucra'lı Ozan Arif ve Giresun'lu sanatçılar sahne aldı.

   Trakya Giresun'lular Derneği tarafından düzenlenen Giresunlular gecesi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki Belediye düğün salonunda gerçekleşti.

   Giresun'lu hemşehrilerimizi bir araya getiren Trakya Giresun'lular Derneği Başkanı Hasan Ekiz geceye katılanlara teşekkür ederek yaptığı açılış konuşması sonrası yöresel sanatcılarımız davul zurna ve kemençe ile Giresunluları coşturmasını bildi.

   Erdem Yıldız'ın kemence resitalinden sonra sahne alan Alucra Şair Yavuz Kayacık "Elveda Giresun" ve "Eğribel Aşılmıyor" adlı eserleni seslendirdi. Alucra Eğitim Derneği yönetim kurulu üyesi ve Edebiyat öğretmeni Mesut Kaymakçı şair Yavuz Kayacık'ın eseri "Memleketim Sesiyim" adlı eserini yorumladı.

   Trakya Giresunlular Derneği yararına yapılan açık artırmada kemençe 600 tl'ye alıcı bulurken Topal Osman Potresi 8OO TL'ye satıldı.

Alucralılar Hemşehrilerini Yanlız Bırakmadı
 
   Ozan Arif'in konseri olacağını duyan İstanbul'daki Alucralı Ozan Arif sevenleri konser gecesi yerlerini aldılar. Kasımpaşa Ağaçlaraltı mevkiinden araç kaldıran Alucralı 50 kişilik grup hemşehrilerini yalnız bırakmadı. 


   Ozan Arif'in Giresun'lu hemşehrileriyle buluşması büyük coşku oluştururken "30 yıl önce Çorlu'ya geldiğini söyleyen Ozan Arif, kaderde bu günde hemşehrilerimle birkez daha buluşmak varmış, hepinizi selamlıyorum" diyerek manzume eserlerini hemşehrileriyle paylaştı. Özellikle gençlere ve anne babalara nasihat olması için dillendirdiği eserler büyük beğeni topladı.

   Yaklaşık 6 saat süren konserde Giresunlular doyasıya eğlendi. Gecede Türk halk müziği sanatcıları Bayram Kantar – Salim Işıklı – Elifce – Cuma Kayacık sahne alırken Ozan Arif konseri ile gece son buldu.4 yıl Alucramızda Görev yapmış olan Mustafa-Çiğdem Karagöz Çifti'de Alucralılarla uzun yıllar sonra tekrar birarada olmanın mutluluğunu yaşadı.
********************************* 
Trakya Giresunlular Derneği tarafından düzenlenen tüm Giresunlu'lar gecesinde Ozan Arif sevenleri tarafından büyük çoşkuyla alkışlanırken adeta Çorlu inledi.

Trakya  Giresun'lular Derneği tarafından düzenlenen tüm "Giresunlular Gecesi"  Aysel Keser sunumu ile ahenk içinde seyrini aldı.  Erdem Yıldız'ın  kemence resitalinden sonra sahne alan şair Yavuz Kayacık “ Elveda Giresun” ve “Eğribel Aşılmıyor”adlı eserleni seslendirdi. Alucra Eğitim Derneği yönetim kurulu üyesi ve Edebiyat öğretmeni Mesut Kaymakçı şair Yavuz Kayacık'ın eseri “Memleketim Sesiyim”adlı eserini yorumladı.

Gece Türk halk müziği sanatcıları Bayram Kantar – Salim Işıklı – Elifce – Cuma Kayacık sahne alırken Ozan Arif konseri ile son buldu.

Trakya Giresunlular Derneği yararına yapılan açık artırmada kemençe 600 tl ye alıcı bulurken Topal Osman Potresi 8OO TL ye alıcı buldu.

Trakya Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Ekiz, katılım yapan tüm hemşerilerine teşekkür etti.

NOT : Trakya Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Ekiz 10 gün önce Babası Dursun Ekiz'i kaybetti.Dursun amca Gebze'de toprağa verildi.Dursun amcaya Allah'tan rahmet dilerken,Başkan Hasan Ekiz'e de başsağlığı diliyoruz.

Kadir Bekiroğlu

Yavuz kayacık

Tülay DoluEtiketler : Ozan, Arif,, Giresunlularla, Buluştu,


Bu Haber Toplam 7304 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Bu habere toplam (1) yorum eklenmiştir.
06 Şubat 2011 Pazar 13:15
alperen kantar
SELAMUNALEYKÜM ÇOK MUHTEREM HEMŞERİM SN OZAN ARİF ŞİRİN NASILSINIZ İYİMİSİNİZ HER ZAMAN İYİ VE SAĞLIKLI OLMANIZI CENABI ALLAHTAN NİYAZ EDERİM SİZİNLE EN SON SULTANAHMET ADLİYESİNDE GÖRÜŞTÜM SİZİN VE İSMAİL TÜRÜTÜN MAHKEMESİ VARDI KASIMPAŞA BEYOĞLU ÜLKÜCÜLERİ VE HEMŞERİLERİNİZ OLARAK SİZE 50 KİŞİ İLE DESTEK OLMAK İÇİN SULTANAHMET ADLİYESİNE GELMİŞTİK BİZ HER ŞEYDEN ÖNCE SİZİ BİR ULVİ DAVA İNSANI OLARAK SEVİYORUZ AYRICA ALUCRALI OLARAK ONUR DUYUYORUZ YALNIZ SİZİN GEÇEN HAFTA ÇORLUDA GİRESUNLULAR GECESİNE KATILAMADIM ÇOK ÖNEMLİ BİR MAZURİYETİM VARDI KUSURA BAKMAYINIZ ŞAHSINIZDAN VE HEMŞERİLERİMİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM BEN 1978 DEN BERİ ÜLKÜCÜYÜM TEŞKİLATLARDAYIM BEYOĞLU İLÇEDE AKTİF GÖREVLERDE BULUNDUM ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ BEYOĞLU İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTTÜM HALEN MHP BEYOĞLU İLÇEDE DELEGEYİM SİZİNDE MUTLAKA ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE GİRESUNDAN MİLLETVEKİLİ OLMANIZI CANİ GÖNÜLDEN İSTERİM BİZLER CEFAKAR FEDAKAR ÜLKÜCÜLERİZ BÜYÜK DAVANIN BÜYÜK İNSANLARI OLUR TÜRKİYEDE 42 YILDIR ÜLKÜCÜLER MHP TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMADI SİZDE ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ ÜLKÜCÜLER ÇOK EZİLDİ ÇOK YIPRANDI ÇOK ÇİLE ÇEKTİ AMA ASLA VE ASLA YILMADI YIKILMADI USANMADI HALEN SEVDASINA BAĞLI VATANINA AŞIK YÜCE TÜRK MİLLETİ İLE ONUR DUYUYOR VATANIMIZ BAYRAĞIMIZ DİNİMİZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ BİZ BİLİYORUZKİ SİZİN GİBİ DAVA İNSANLARI TBMM DE OLURSA ÜLKÜCÜLERİ TÜRK MİLLETİNİ TÜRK DEVLETİNİ EN İYİ ŞEKİLDE SAVUNUR VE TEMSİL EDER CENABI ALLAHTAN MHP NİN TEK BAŞINA İKTİDAR OLMASINI SİZİN DE İÇİNDE OLARAK ALLAHTAN NİYAZ EDİYORUM BEN TÜRK HALK MÜZİĞİ SANATÇISI BAYRAM KANTARIN BÜYÜK ABİSİYİM SİTE ADRESİM bilgi@ulkucuiscilerbeyoglu.org BENİM ÖZ GEÇMİŞİM SİYASİ KİMLİĞİM TEŞKİLATDAKİ FAALİYETLERİM SİTE ADRESİNDE BELLİDİR ARAŞTIRMAK GÖRMEK OKUMAK İSTERSENİZ EĞER RESİMLERİM VE FOTORAFLARIM MEVCUTTUR EĞER SİZ MHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLURSANIZ ŞAHSIM VE BU GÜNE KADAR OLAN BİRİKİMİMLE BÜTÜN GİRESUNLULARI ÖZELLİKLE ALUCRALILARI KELKİT VADİSİNİ TETİKLEYEREK KİTLELERİ VE SİZE DESTEK OLMAK İÇİN SEFERBER EDECEĞİM BİZ ÜLKÜCÜLER GİRESUNLULAR ALUCRALILAR YOĞUN ÇABA GÖSTERECİĞMİZE ÜLKÜCÜ SÖZÜ VERİYORUZ BÜYÜK DAVANIN BÜYÜK İNSANLARI OLUR BEN SİZİ ÖNCE ULVİ DAVANIN İNSANI OLARAK TANIYORUM SİZİNLE ONUR DUYUYORUM SATIRLARIMA SON VERMEDEN ÖNCE TEKRAR SEVGİLERİMİ SAYGILARIMI VE MUHABBETLERİMİ SUNUYORUM ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İST BEYOĞLUNDAN HEMŞERİNİZ GİRESUN ALUCRA KÖKLÜCE KÖYÜ KARABEY KANTAR bilgi@ulkucuiscilerbeyoglu.org BAŞKAN KARABEY KANTAR
 
Yorum Ekle Yukarı
Diğer Haberler: