Ana Sayfa » Spor
Karataş “Bulancakspor’a hep birlikte 1926 ruhuyla sahip çıkmalıyız "
02 Mayıs 2021 Pazar 18:04
Bulancakspor’a BUFED’den destek geldi

   

Bulancakspor’a BUFED’den destek geldi

Bulancak Dernekler Federasyonu (BUFED) Başkanı ve iş adamı Sezgin Karataş, Bulancakspor’a maddi destek sağladı. Bulancak Belediye Başkanı ve Bulancakspor Kulüp Başkanı Recep Yakar ve Bulancakspor Asbaşkanı Emrullah Guguk ile birlikte kulübü ve antrenmanı ziyaret eden BUFED Başkanı Karataş, Bulancakspor’a 100 bin lira destekte bulundu. Yanında bulunan 5 arkadaşı; İsa Gündoğdu, Adem Telli, Mürsel Altuntaş, Zafer Yayla, Volkan Çelik ve Hakan Kırım ile birlikte kulübe üye olan Karataş’ın ilerleyen günlerde Olağanüstü Genel Kurulla 1926 Bulancakspor’un yönetimini alacağı açıklandı.

Yakar “Bulancakspor artık kendi özüne ve kendi gencine dönmeli”

Ziyarette konuşan Başkan Recep Yakar, Karataş’a teşekkür ederek şunları söyledi, “Belediye başkanı olarak bizim görevimiz ilçemize hizmet etmek. Ama Bulancakspor’da bizim bir sembolümüz sahipsiz kaldığı için Bulancakspor’umuzu da sahipsiz bırakmamaya çalışıyoruz. Pandemi şartlarında gerek belediyemiz, gerekse iş adamı ve esnaflarımızın durumu sıkıntılı. Buna rağmen bu maçların oynanma ihtimaline karşı yaklaşık 2 aydır takımımız çalışmalarını sürdürüyor. Yerli bir teknik heyet ile yola çıktık. Elimizden geldiği kadar kendi gençlerimizi de takıma katmaya çalıştık. Bundan sonra ise bir futbol okulu zihniyeti ile kendi çocuklarımızı geleceğe hazırlamalıyız. Bulancakspor en parlak günlerini kendi çocuklarıyla yaşamıştır. Yönetimi aldıktan sonra da Sayın Karataş’a desteğimizi sürdüreceğiz. Bulancakspor artık futbolcu yetiştiren kendi gençlerinin önünü açan bir takım olmalı ve kademe kademe de kendi çocuklarıyla üst liglere tırmanmalıdır. Tekrar destekleri için Sayın Karataş’a ve arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

Karataş “Bulancakspor’a hep birlikte 1926 ruhuyla sahip çıkmalıyız”

İlk genel kurulda yönetimi devralması beklenen BUFED Başkanı, Bulancaklı İş adamı Sezgin Karataş yaptığı açıklamada ise, “Sayın Recep Başkanımız bize bu teklifi yapınca gururlandık. Hemen İstanbul’da çalışmalara başladık ve 5 arkadaşımızla yola çıktık. Yine ilçemizde mevcut yönetimden arkadaşlarımızla ve yeni katacağımız isimlerle birlikte güçlü bir yönetim oluşturup kolları sıvayacağız. Başkanımızın da belirttiği gibi pandemi sürecinde ekonomiler çökerken futbolda öze dönüş, alt yapıya yatırım yapmak en büyük adımımız olacaktır. Kademe kademe bu takımı hak ettiği profesyonel lige 1926 ruhuyla taşımak için camiamızla kenetlenerek elimizden gelen her şeyi yapacağız. İlk olarak kulübümüzün bu sıkıntılı günlerinde 100 bin liralık bir katkı sağladık. Üye kaydımızı yaptık ve kongre sürecini başlattık. Bulancak halkı, Bulancakspor camiası, Sayın başkanımız ile birlikte el ele umarım başarılı yıllara imza atarız” dedi.

 

BULANCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 2394 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: