Ana Sayfa » Siyaset
Dr. Mehmet Berker İddialı A. Adayı
19 Kasım 2013 Salı 07:46
AK Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan aday adayı Dr. Mehmet Berker Gaziosmanpaşa’da geleceği yaşamak için aday adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan aday adayı Dr. Mehmet Berker, uzun yıllardır bölgede doktor olarak hizmet ettiğini ve çocukluğunun geçtiği Gaziosmanpaşa’nın sosyal ve kültürel yapısını çok iyi bildiğini söyleyerek bu hizmete aday olduğunu açıkladı.

10 Yıla yakın bir süredir Topçular Semt Polikliniği Başhekimlik görevini sürdüren Berker, Gaziosmanpaşa’yı kendi kendine yeten bir ilçe haline getirmeyi hedeflediğini söyledi.

Gaziosmanpaşa’da geleceği yaşatmayı hedefliyorum

GOPARK Cafe’de düzenlediği kahvaltılı programda basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan aday adayı Dr. Mehmet Berker, neden aday adayı olduğunu açıkladı.  Berker, "Benim yapmak istediğim en önemli şey Gaziosmanpaşa’da geleceği yaşamak. Bunu bir felsefi bir cümle olarak değil bunun icraat kısmıyla ilgilenmek. Gaziosmanpaşa’da geleceği yaşamakta kastım, Gaziosmanpaşa halkının tüm ihtiyaçlarını yaşadığı kentin içerisinde görebileceği, ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir yaşam alanı sağlamak. Bu ihtiyaçlar yaşamın her alanını karşılayacak şekilde olmalı. Bunlar zaten belediyeciliğin asli görevleri. Burada yaşayan bir birey olarak bir Gaziosmanpaşalı olarak   ilçe nüfusu bazı ihtiyaçları için ilçe dışına çıkmak zorunda kalıyor. Biz kentin kendi içerisinde bu ihtiyaçların çözülmesini arzu ediyoruz.


Bu hizmetleri yaparken halkla sürekli irtibat halinde olacağız. Her ortamda Gaziosmanpaşalılarla bir araya gelerek halkın sesini duyabileceğimiz, ihtiyaçlarını ve taleplerini iletebilecekleri ortamlar oluşturacağız” dedi.

 

Hızla gelişen Türkiye’nin hedefleri olduğunu ve bu hedefe ulaşılması noktasında herkesin  ve her kesimin görev alması gerektiğini söyleyen Berker, Günümüz Türkiye’sin de Belediyecilik anlayışı “insana hizmet” konusunda hassasiyeti en yüksek siyasi oluşum olan AK Partinin, bu felsefesine oldukça yakın bir meslek kolundan gelmekteyim. 41 yıllık hayatının büyük bölümünü “insana hizmet” şiarıyla geçirmiş bir tıp doktoru olarak, 2003 yılından beri de Haseki Hastanesi Hastanesi Topçular Polikliniğinin Başhekimlik görevini yürütmekteyim. Evli ve 2 çocuk babası olup, Gaziosmanpaşa’da ikamet etmekteyim.
1950 yılında yani 63 sene önce dedem Gaziosmanpaşa’da ki ilk evimizi aldığından bu günlere özellikle AK belediyecilik çerçevesinde yaptığı gelişimi, yapılan ve yapılmakta olan yatırımları, ayrıca yaşamakta olduğu sorunları çok yakından, sokak sokak gözlemleme şansına sahip oldum. İçimde ki hizmet aşkı ve yönetim bilimlerinde edindiğim tecrübe, bu göreve de büyük bir aşkla talip olmamı sağlamıştır.


AK Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı için huzurunuzdayım. Gaziosmanpaşa AK Parti teşkilatı olarak bu seçimlerden zaferle çıkabilecek inanca, cesarete, azme ve çalışkanlığı sahibiz. Çalmadığımız kapı elini sıkmadığımız, halini ve hatırını sormadığımız, derdini dinlemediğimiz, insan bırakmayacağız. İnşallah birlik ve beraberlik içinde İnançlar, azimle ve kararlılıkla çalışarak, zafere ulaşacağız.


Eğer ki partim bana görev verdiği takdirde, Gaziosmanpaşa için ürettiğim projelerin son şeklini de halktan yetki almak üzere Gaziosmanpaşa sakinlerine sunacağım” dedi.

 Kaynak: yeniumutgazetesi.com Etiketler : Dr., Mehmet, Berker, İddialı, A., Adayı,


Bu Haber Toplam 5955 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: