Ana Sayfa » Dernekler
BASIN AÇIKLAMASI
07 Mayıs 2016 Cumartesi 23:30


 

Dernek Yönetim Kurulumuz Ali Bilir başkanlığında Hayrullah Usta, Hakkı Emanet, Hasan Karakaya, Fuat Kuş, Gökhan Taneri Vural, Demet Yeşilbaş, Osman Kurtoğlu, Abdullah Öner Meral, Ahmet Okumuş, Hüseyin Kuruderi, Hurşit Ak, Kamil Temiz, Nermin Yavuz Keresteci, Furkan Deniz ve Ömer Turp’un katılımıyla 5 Mayıs 2016 Perşembe günü 19:30-21.30 saatleri arasında dernek merkezimizde aşağıdaki gündemle toplanmıştır.

 

1. Katılım sağlanan etkinliklerin değerlendirilmesi

2. Dernek Başkanları toplantısının değerlendirilmesi

3. Kadın Kolları çalışmalarının değerlendirilmesi

4. Gençlik Kolları çalışmalarının değerlendirilmesi

5. Derneğin mali durumu ile ilgili değerlendirme ve planlama

6. Planlanan etkinliklerle ilgili çalışmaların netleştirilmesi

7. İstanbul ve Beykoz ziyaret programının planlanması

 

1. Katılım sağlanan etkinliklerin değerlendirilmesi

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilir yaptığı açılış konuşmasının ardından yönetim kurulu üyelerinin yaptıkları çalışmalar ve katıldıkları etkinlikler ile ilgili yönetim kurulunu bilgilendirmelerini istedi.

 

23 Nisan 2016

Hayrullah Usta: Yönetim kurulu arkadaşlarımız Hakkı Emanet, Gökhan Taneri Vural, Demet Yeşilbaş, Aysel Kınalı ve Abdullah Öner Meral ile yönetim kurulunda aldığımız karar doğrultusunda Görele Mahallesi’nde bulunan Görele İlkokulu’nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine katılarak derneğimiz adına aldığımız balon, Atatürk’lü bayrak, şeker ve boya kalemlerinden oluşan hediyelerimizi çocuklarımıza dağıttık. Okul öğretmenlerimiz ve okul müdürümüz katılım ve hediyelerimiz bizlere teşekkür ettiler ve çok memnun kaldıklarını ilettiler. Buradaki etkinliğimizin ardından yönetim kurulu arkadaşlarımızla Beykoz Çayır’ında Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine derneğimizi temsilen katıldık.

 

24 Nisan 2016

Abdullah Öner Meral: Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen 7. Osmanağa ve Şehit Uzman Çavuş Birkan Gündüz Futbol Turnuvası’nın final maçına Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyemiz Salim Öztürk ile birlikte katıldık.

 

29 Nisan 2016

Gökhan Taneri Vural: 7. Osmanağa ve Şehit Uzman Çavuş Birkan Gündüz Futbol Turnuvası’nın ödül törenine yönetim kurulu üyelerimiz Hayrullah Usta, Hasan Karakaya, Hüseyin Kuruderi ile birlikte katıldık. Turnuvaya katılan derneğimize federasyon tarafından bir teşekkür belgesi ve en iyi yönetici ödülü verildi.

Gökhan Taneri Vural, yönetim kurulu adına aldığı ödülü dernek başkanımız Ali Bilir’e takdim etti.

 

1 Mayıs 2016

Hüseyin Kuruderi: Görele Esenli Köyü Sivrioğulları sülalesinin kaymakdonduran’da yaptığı pikniğe yönetim kurulu üyelerimiz Hasan Karakaya ve Ahmet Okumuş ile birlikte katıldık.

 

 

2. Dernek Başkanları toplantısının değerlendirilmesi

Hüseyin Kuruderi: Beykoz’da bulunan Giresun derneklerinin başkanları ile Gökhan Taneri Vural, Abdullah Öner Meral’inde katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdik. Başkanlarımıza Beykozlu Giresunlular Derneği’nin yeni yapılanmasında derneklerden sorumlu olduğumuzu belirterek onların derneğimizden beklentilerini dinledik.

Dernek başkanlarının görüşleri ve istekleri konusunda yönetim kurulunu bilgilendiren Hüseyin Kuruderi “Temel olarak başkanlarımızın bizden isteği gelenekselleşen organizasyonlarımız dışında yeni yapılacak organizasyonların dernek başkanları ile birlikte planlanması yönünde.”

 

3. Kadın Kolları çalışmalarının değerlendirilmesi

Demet Yeşilbaş: Kadın kollarımızın oluşturulması noktasında ilk önce bir whatsapp grubu kurarak işe başladık. Grubumuzdaki üye sayısı her geçen gün artıyor. 8 mayıs anneler günü dolayısıyla 7 mayıs Cumartesi günü dernek merkezimizde kadınlarımızla yapacağımız kahvaltı programı ile bir araya geceğiz. Hem anneler gününü kutlayıp, hem eylenip hem de derneğimizin faaliyetleri ve çalışmaları konusunda kadınlarımızı bilgilendireceğiz.

 

4. Gençlik Kolları çalışmalarının değerlendirilmesi

Osman Kurtoğlu: Furkan Deniz ile birlikte gençlik kollarının kurulması için bir çalışma yaptık. Başlangıç olarak 15 mahallede gençlik yapılanmasına yönelik çalışmalar yürüteceğiz. Şu anda bir çok mahallede temsilcilerimizi belirledik. 28 Mayıs’ta gençlerimizi bir araya getirmeyi hedeflediğimiz bir program üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

 

5. Derneğin mali durumu ile ilgili değerlendirme ve planlama

Derneğin mali durumu, yapılan ödeme ve harcamalar ile ilgili Ahmet Okumuş yönetim kurulunu bilgilendirdi.

 

6. Planlanan etkinliklerle ilgili çalışmaların netleştirilmesi

Yönetim kurulu 22 Mayıs 2016 Pazar günü Beykoz Belediyesi’nin yöre dernekleri ile birlikte organize ettiği kültür günleri etkinliğinin Beykoz Belediyesi’nin önünde saat 17.00-21.00 saatleri arasında yapılmasına karar verdi. Bu etkinlik kapsamında belediye önünde kazanlarla pancar çorbası pişirip mısır ekmeği ile birlikte katılımcılara dağıtılmasına karar verildi. Ayrıca yöresel lezzetlerin sergileneceği bir standın kurulması konusunda da kadın kollarının bir çalışma yapmasına karar verildi.

 

Kaymakdonduran Şenliği ile ilgili sponsor ve reklam çalışmalarının yapılması için 4 kişilik bir komisyon kurularak yapılacak çalışmaları takip etmelerine, stand kurmak isteyen dernekler ile iletişime geçilmesine, reklam vermek ve sponsor olmak isteyen işadamları ve şirketlerle gerekli görüşmelerin yapılmasına karar verildi. Hasan Karakaya buradaki organizasyonun içeğiri ile ilgili ve yapılması gereken çalışmalarla ilgili yönetim kuruluna bilgi verdi. Kaymakdonduran etkinliğini yürüten komisyona Hayrullah Usta’nın başkanlık etmesine karar verildi.

 

İftar çadırı ile ilgili gerekli görüşmeleri yönetim kurulu başkanı Ali Bilir ile birlikte yürüttürlerini belirten Hasan Karakaya çadır ve yemek şirketi ile ilgili görüşmelerin tamamlandığını belirtti. Karakaya, çadırın kurulacağı alan ile ilgili gerekli görüşmelerin devam ettiği, görüşmeler sonuçlandırıldığında yönetim kurulunun bilgilendirileceğini söyledi. İftar çadırında yemek vermek işadamları ve hayırseverler için maliyet fiyatıda yönetim kurulu tarafından belirlendi.

 

7. İstanbul ve Beykoz ziyaret programının planlanması

Dernek yönetim kurulumuz kamu kurum ve kuruluşlarına ve STK lara yapacağı ziyaretler kapsamında 6 mayıs 2016 Cuma günü Beykoz Müftülüğünü ziyaret edecek.

 

 

 

Abdullah Öner Meral

Başkan Yardımcısı

(Basın ve Medya Sorumlusu)

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 3941 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: