Ana Sayfa » GİRESUN
Yakup Aktaş Mezarı Başında Anıldı
08 Aralık 2016 Perşembe 00:22


 Yakup Aktaş Mezarı Başında Anıldı

Bursa Emek Belediyesi ve Bursa Giresunlular Derneği geçmiş dönem başkanlarından rahmetli Yakup Aktaş mezarı başında anıldı.

Bursa siyasetine uzun yıllar damga vurmuş ve Emek Beldesinde yapılan Belediye seçimlerinden siyasi parti ayırt etmeksizin her seçimden zaferle ayrılan Giresunluların sevdalısı rahmetli Yakup Aktaş için sevenleri mezarı başında bir araya geldi.

Ölümünün 6. Yılı Münasebetiyle Bursa Giresunlular Derneği tarafından yapılan anma törenine Yakup Aktaş’ın ailesinin yanı sıra çok sayıda sevenleri katıldı.

Kur’an-ı  Kerim okunarak başlayan programda Emekli İmam Hatip Ekrem Kibar Rahmetli Yakup Aktaş’ın yaşamından örnekler verdi.

Yakup Aktaş’ın yeğeni Orm.Müh.Üzeyir Aktaş da, toplumun her kesiminin saygısını kazanan rahmetli Yakup Aktaş’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle böyle bir anma programı düzenleyen Bursa Giresunlular Derneği yöneticilerine ve kendilerini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür etti.

Bursa Giresunlular Dernek Başkanı Adnan Kara’da yapmış olduğu açıklamasında; “Yakup Aktaş’ın Bursa’da yaşayan Giresunlular üzerinde büyük emekleri bulunuyor. Ansızın aramızdan ayrılışının halen derin üzüntüsünü duyuyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına ve dostlarına bir kez daha sabır diliyorum” dedi.

Program sonunda Yakup Aktaş’ın hayrına çeşitli ikramlarda bulunuldu.  

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Adil, EmecanAydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 4928 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: