Ana Sayfa » Güncel
TÜGVA Bulancak Ramazan Gıda Paketi Dağıtımlarına başladı
13 Nisan 2021 Salı 21:35
TÜGVA Bulancak Ramazan Gıda Paketi Dağıtımlarına başladı

TÜGVA Bulancak Ramazan Gıda Paketi Dağıtımlarına başladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği 2021 yılı Ramazan ayında Bulancak’ta Ramazan Gıda Paketi çalışmasını başlattı. Koronavirüs  sebebi ile işsiz kalmış/evine maaş girmeyen aileler ve ihtiyaç sahibi aileler için gerçekleştirilen kampanya dün itibariyle Bulancak’ta dağıtıma başladı.

Göktekin “Biz bize yeteriz Türkiye’m”

Konu ile ilgili açıklama yapan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “Biz bize yeteriz Türkiye’m” sloganıyla hareket ettiğimiz bugünlerde Bulancak’ta bizde çam sakızı çoban armağanı paketler hazırlayarak çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik. Hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile özenle hazırladığımız paketlerini Ramazan’ın ilk gününden itibaren ailelerimize ulaştırıyoruz. Hazırladığımız gıda paketlerinde farkı olarak, çocuklarımıza çikolata, o günkü iftarlık pide, yumurta ve zaman zaman taze tavuk koyuyoruz. Yine paketlerimizin içerisine koyduğumuz bir aylık ekmek (60 adet ekmek) markası koyarak vatandaşlarımızın sofrasına her akşam ekmek göndermiş oluyoruz.” Dedi.

“Katkılarınız, ekmek markası, taze pide, yumurta olarak sofralarda”

Ramazan boyunca 150 kadar aileye ulaşmayı hedeflediklerini bildiren Göktekin “Bizlere katkı sağlamak, iftar sofraları ile paylaşmanın verdiği mutluluğu yaşamayı isteyen hayırsever vatandaşlarımızın bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz. Sizlerin yaptığı katkılar, taze sıcak pide, taze et-tavuk olarak sıcağı sıcağına sofralara gidiyor. Bu konuda TÜGVA teşkilatları olarak gençlerimiz adeta Bulancak sokaklarında karınca gibi çalışıyor.” Dedi.

 


Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği

Medya ve İletişim Ofisi

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 580 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: