Ana Sayfa » GİRESUN
Tirebolu'da Onbinlerce Balık Öldü
01 Eylül 2020 Salı 20:53


 

 
 
 

Tirebolu'da Onbinlerce Balık Öldü

Karadeniz ve Giresun'un en gözde Kırmızı Benekli Alabalık üretim çifliği Tirebolu Ataköy Alabalık tesislerinde on binlerce Balık sel felaketinde öldü.

GİRESUN'un en gözde Kırmızı Benekli canlı Alabalık üretim tesislerinde sel felaketinden dolayı onbinlerce Alabalık havuzlarda ve çamurlu azgın sularda öldü.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan tesislerin işletmecisi ve sahibi Ümit Yılmaz şunları söyledi.

"Öncelikle can kayıplarımızın olması bizleri derinden yaralamıştır. Tirebolu Doğankent yolunda Şehit olan askerlerimize ve tüm vatandaşlarımıza ALLAH'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Sel felaketinde kayıp olan kardeşlerimizin de bir an önce bulunmasını temenni ediyorum.

Bu zorlu süreçte Devletimizin yanımızda olması ve zararlarımızın karşılanması için yaptığı çalışmaları görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Sn Cumhurbaşkanımızın bu yönde yaptığı açıklamalar da zor durumda olan bizler için sevindiricidir. Kaymakamlığımız hasar tesbit tutanaklarını tutmuş ve bizzat Sn. Tirebolu Kaymakamımızda tesislerimize gelerek incelemelerde bulunmuş ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir.

 

Ayrıca bölgemize gelen Bakanlarımız Sn. Süleyman Soylu'ya, Sn. Dr. Bekir Pakdemirli'ye ve Sn. Murat Kurum'a ve bölgemize gelen tüm milletvekillerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Canımızı zor kurtarıp her şeyimizi kaybettiğimiz bir günde Devletimizi yanımızda görmek bizlere güç kuvvet vermiştir.

Bölgemizde daha öncede bir çok sel felaketleri yaşanmış, ancak küçük derelerin bu kadar büyük hasarlar verdiği yaşlılarımızın ifade ettiği şekliyle en son 1936 yılında olmuş. Biz Tirebolu'nun Doğankent yönünde ve Tirebolu ilçemize bağlı en son köyüz.

Dolayısıyla Doğankent'te yaşanan afet bizde de çok şiddetli bir şekilde yaşanmış ve Balık havuzlarımıza gelen derenin 1936 dan beri ilk defa bu kadar şiddetli hasarlar oluşturduğuna şahitlik etmiş bulunuyoruz.

Bizim Devletimizden beklentimiz mümkün olan en kısa zamanda tesislerimizi yeniden faaliyete geçirmek için bizlere yardımcı olması. ALLAH her türlü felaketten ülkemizi korusun inşallah" dedi

BU GÜZEL TESİSLERİN ESKİ GÜNLERİNE DÖNMESİ İÇİN DEVLETİMİZİN HASAR TESBİT TUTANAĞINDA BELİRTİLEN ZARARLARI ACİL OLARAK TELAFİ ETMESİ VE  TESİSLERİN TEKRAR EKONOMİYE KATKI VERECEK HALE GELMESİ TÜM GİRESUNLULARIN YANINDA UZAKTAN GELEN MİSAFİRLERİNDE ORTAK TEMENNİSİDİR. GEÇMİŞ OLSUN !

 

EN KISA SÜREDE BU GÜZELLİKLERİ YENİDEN GÖRMEK İSTİYORUZ !

KAYNAK /www.vatan28.com

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 3697 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: