Ana Sayfa » İlçeler
Tirebolu İletişim Fakültesi Törenle Açıldı
26 Ekim 2013 Cumartesi 01:00
Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi, Rektör Aygün Attar ve Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva'nın katılımıyla açıldı.

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi, Rektör Aygün Attar ve onur konuğu Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva'nın katılımıyla açıldı.
Açılış töreninde iletişim fakültesi öğrencileri ilk derslerine, telekonferans sistemiyleBeykent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Güzelcik Ural'ın verdiği "İletişim ve İletişim Eğitiminin Giderek Artan Önemi" başlıklı dersle başladılar.Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, "İletişim fakültesi olmazsa olmazlardan biridir ve az önce İstanbul ile bir iletişim kurduk. Biz dünyanın çeşitli coğrafyasında varlık gösteren çok önemli bilim insanları ile siyasiler ile kültürel alanda faaliyet gösteren değerli şahsiyetlerle mütemadin görüşebileceğiz. İnteraktif sistemi aktif bir şekilde kullanarak bir üniversitenin kazanma haline dönüştürebilmenin bir hikayesidir az önce bir bağlantı gerçekleştirmiş olmamızla" dedi.
Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva ise, açılışta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. kuruluş yıldönümünü kutladı. Paşayeva, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının 90.yıldönümünde büyük gazi Türk dünyasının büyük lideri büyük Atatürk'ü ve onun bütün silah arkadaşlarının önünde baş eğerek sevgi ve saygıyla hatırlayarak bayramınız, bayramımız kutlu olsun diyorum. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin bayramı bütün Türk cumhuriyetlerinin bayramıdır. Bu cumhuriyeti kuran insan demişti ki Azerbaycan'ın sevinci sevincimiz kederi kederimizdir" dedi.
Konuşmaların ardından Tirebolu İletişim Fakültesi'nin açılmasında emeği geçenlereGiresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar tarafından plaket verildi. Plaket töreninin ardından Rektör Aygün Attar, Milletvekili Ganire Paşayeva ve GiresunBelediye Başkanı Vekili Hayati Tökez, fakültenin açılışını gerçekleştirdi. - GİRESUN


Kaynak: Giresun Haber Etiketler : Giresun, Üniversitesi, Tirebolu, İletişim, Fakültesi,, Rektör, Aygün, Attar, ve, Azerbaycan, Milli, Meclisi, Milletvekili, Ganire, Paşayeva'nın, katılımıyla, açıldı.,


http://www.haberler.com/azerbaycan-cumhuriyeti-milli-meclisi-milletvekili-5218046-haberi/
Bu Haber Toplam 7773 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: