Ana Sayfa » Dernekler
SARIYAR VE FIRINLI KÖYLÜLER SALONA SIĞMADI
27 Aralık 2016 Salı 00:39


 

  
Bursa’da kurulu bulunan Giresun Güce Sarıyar ve Fırınlı Köyü Derneğinın düzenlemiş olduğu Birlik, Beraberlik ve Mevlid gecesi programında davetliler salona sığmadı.
Bursa başta olmak üzere çevre illerden de katılımın olduğu programda Ak Parti Bursa Milletvekili Av.Osman Mestan, Ak Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, Ak Parti Bursa İl Yöneticileri Salih Bahadır, Aynur Aydın, Yakup Çukur, Ak Parti Yıldırım Belediyesi Meclis Metin Güneş, Türkan Akyol Göğüs Hastanesi Başhekimi Dr.İbrahim Ocak, Hasvak Vakfı Bursa Şubesi Sağlık Komitesi Sorumlusu Türkan Kaya, Tirebolu-Güceliler Derneği Başkanı Fatih Akdoğan, Güce Tekkeköy Derneği Başkanı İzzet Özdemir, Güce Gulparlılar Derneği Başkanı Mehmet Usta katıldı.
1 AYLIK YOĞUN ÇALIŞMANIN SONUCU
Derneğin gençlik kolları başkanı İbrahim Yıldız’ın sunumunu yaptığı programının açılış konuşmasını yapan Güce Sarıyar-Fırınlı Köyü Derneği Başkanı Ercan Kütük, gecelerine teşrif eden değerli Protokol üyelerine ve hemşerilerine teşekkür ederken, yaklaşık 1 aylık bir çalışma sonunda ortaya çıkan bu programda emeği geçen yönetim kurulu üyelerine, Gençlik Kollarına ve Kadın Kollarına şükranlarını sundu.
Emekli İmam Hatip Turan ÇAM ve Osman KURU’nun Kur’an-ı Kerim okuması ile başlayan programda Mevlid-i Şerif ve İlahiler ile davetliler maneviyat dolu bir program geçirdiler.
Osman Kuru Hocanın yapmış olduğu dua ile eller semaya açılırken, Mehmet Eren İlahi ve Semazen grubu gösterisi beğeni ile izlendi.
FETÖ TERÖRÜNÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ
Programda söz alan Ak Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, Fetö terör örgütüne Millet olarak dur dediklerini belirtirken; “Bundan sonra bizim görevimiz Milletimizin birlik ve beraberliğini çekemeyen Fetö, Pkk, İşid başta olmak üzere bu vatan hainlerinin kökünü kazımak olacaktır” dedi.
GENÇLER ÖDÜLÜ HAK ETTİ
Derneğin Gençlik Kollarının çalışmalarından dolayı yönetim kurulu tarafından Plaket ile ödüllendirildiler. Ayrıca Dernek Kurucularından Mehmet Kuru ve Erol Kaya’ya günün anlamına istinaden Plaket verildi.
GİRESUN HAVADİS'E PLAKET
Bursa’da Giresunluların yayın kaynağı konumunda olan Giresun Havadis Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gazeteci Erdal Avcı’ya da dernek çalışmalarına katkılarından dolayı Plaket verildi. 
HASAN YILMAZ UNUTULMADI
Program da geçtiğimiz aylarda Genç yaşta hayata veda eden Derneğin Gençlik Kolları üyesi Rahmetli Hasan Yılmaz’da unutulmadı. Gençlik Kolları tarafından Yılmaz ailesinin acısına ortak olunurken, abisi Ercan Yılmaz’a Plaket takdim edildi.

 

ERDAL AVCI/ Giresun havadis / Bursa

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Adil, EmecanAydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 2659 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: