Ana Sayfa » GİRESUN
Öztürk'ten Kandil Mesajı
06 Nisan 2016 Çarşamba 20:07


  

 

 

AK Parti Giresun Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Av. Sabri ÖZTÜRK Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

ÖZTÜRK Mesajında;

            “Manevi değerler fertleri birbirine yaklaştıran, toplumu kaynaştıran temel dinamiklerdendir. Kandiller de bu bakımdan toplumsal dayanışma duygularını arttıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma hukukunu perçinlemeye vesile olan çok özel zaman dilimlerindendir.

            Regaip Kandili, gönül kapımızı çalan bir müjdeci; Recep ayı ile başlayıp Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile devam eden huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimiz mübarek üç ayların de habercisidir.

            2016 yılında idrak edeceğimiz Regaip Kandilinin Perşembeyi Cumaya bağlayan geceye denk gelmesi de şu anda dünyada insanlığın onurunu tek başına kurtarmaya çalışan Türkiye için inşallah önümüzde yaşayacağımız güzel günlere bir işarettir.   

            Bu duygularla tüm İslam Âleminin, Giresunlu hemşehrilerimin Regaip Kandil’ini tebrik ediyor; bu gecenin toplum olarak birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizin kuvvetlenmesine, sevgi ve saygı ortamının oluşmasına, insani ve ahlaki değerlerimizin gelişmesine vesile olmasını Cenabı Allah'tan diliyorum.” Dedi.

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Hasan, TuranAydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 2487 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: