Ana Sayfa » Belediyeler
Naciye Ana Ebedi İstirahatgahına Tevdi Edildi
18 Haziran 2020 Perşembe 23:57


 

Yüzyılı aşkın yaşıyla bölgenin en yaşlı kişileri arasında sayılan KARKON Genel Başkanı Sıtkı Ada ve emekli öğretmen Musa Ada’nın anneleri Naciye Hanımı bugün öğle namazı öncesi Görele Aydınlar Köyü’nde kılınan cenaze namazı sonrasında aile kabristanlığında toprağa verildi.

Bir süredir yaşlılığa bağlı olarak hastalığı nedeniyle İstanbul’da özel bir hastanede tedavi ve gözetim altında bulunan Naciye Ada (101) geçtiğimiz gün vefat etti. Dün akşam saatlerinde İstanbul’dan Görele’ye hareket eden kafile sabah saatlerinde yıllarca yaşadığı Aydınlar Köyüne geldi. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle cemaat olmayacak dense de cenaze haberini alan STK ve siyaset camiasının rağbet ettiği cenaze namazına Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, BBP İstanbul Eski İl Başkanı Mustafa Mican, Esenler Eski Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Bayrampaşa Belediye Meclis Eski Üyeleri Recep Asilsoy, İbrahim Kahraman, yazar Seyfullah Çiçek, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu, İş adamları Şemsi Durdu ve Emin Şenel ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Naciye Ada annemize Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Ada kardeşlere ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

KAYNAK/ONLİNEGİRESUN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 1736 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: