Ana Sayfa » Belediyeler
Milli karateciden altın madalya sözü
26 Ocak 2017 Perşembe 22:13


 Milli karateciden altın madalya sözü

Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası elemelerinde rakiplerini yenerek birincilik kürsüsüne çıkan Bağcılar Belediyesi Karate Takımı’nın milli sporcusu Serap Özçelik, mayıs ayında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası'ndan Altın madalya ile döneceğini söyledi.

Önümüzdeki mayıs ayında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası seçmeleri Bolu’da yapıldı. Bağcılar Belediyesi’nin iki sporcusu Serap Özçelik ile Meltem Hocaoğlu da ringe çıkan isimler arasında yer aldı. 50 kiloda mücadele eden başarılı milli sporcu Serap Özçelik, ringde rüzgâr gibi esti. Rakiplerini tek tek deviren başarılı sporcu birincilik kürsüsüne çıktı. Yine elemelerde başarı gösteren Bağcılar Belediyesi Karate Takımı’nın diğer sporcusu Meltem Hocaoğlu da +68 kiloda rakiplerini yenerek birinci oldu.

“ALTIN MADALYA İLE DÖNECEĞİM”

Önümüzdeki mayıs ayında Kocaeli’nde düzenlenecek Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanan Serap Özçelik, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Uzak Doğu sporlarına verdikleri destekten dolayı Çağırıcı’ya teşekkür eden başarılı sporcu, Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya kazanma sözü verdi. Başkan Çağırıcı 4 Avrupa, 1 de Dünya şampiyonluğu bulunan Serap Özçelik'i başarılarından dolayı tebrik etti.  Seçmelerde de büyük başarı göstererek rakiplerini yenip birincilik kürsüsüne çıkan Özçelik’e Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’ndaki mücadelelerinde başarılar dileyen Çağırıcı, “İlçemizde artık Uzak Doğu sporlarına ilgi ve sevgi her geçen gün artıyor.  Gençlerimizin spora ilgi göstermesi bizi memnun ediyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda ilçemiz dünya çapında sporcularımız ile de anılacak. Onların elde edecekleri başarılarını konuşacağız” dedi.

BAĞCILAR BELEDİYESİ

Güncelleyen / Aydın Kömürcü Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 2131 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: