Ana Sayfa » Belediyeler
Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek Konferansı
06 Mart 2018 Salı 22:36


Tirebolu Belediyesinden Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek Konferansı

 

Giresun Medya Platformu

)

 

Vatan Şairinin Hayatı Duydu Dolu Anlar Yaşattı

Kişisel Gelişim Uzmanı Öğretim Görevlisi Fatih Akbaba, Belediyemizin Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlemiş olduğu konferansı düzenledi.

Tirebolu İletişim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirdiğimiz “Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek” konulu program, öğrenciler ve yetişkinlerimiz tarafından büyük bir beğeni ve ilgiyle takip edildi.  Mehmet Akif Ersoy’un çocukluğundan gençliğine, gençlik yaşamından vefatına ve vefatından sonrasına kadar hayatını duygu dolu bir sunum ile anlatan Akbaba, izleyenleri hem duygulandırdı hem düşündürdü. Ersoy’un özellikle vatan sevgisine ve gençliğe verdiği öneme sıkça değinen Akbaba, öğrencilere sık sık tavsiyelerde bulundu.

“BU MİLLETE ÖMRÜNÜ VERENLER, BU MİLLETİN GÖNÜLLERİNDE ASLA ÖLMEZLER”

Fatih Akbaba, Mehmet Akif Ersoy’un yaşamını anlattığı sunumunda şu ifadelere yer verdi: “Mehmet Akif Ersoy ile anlaşmak istiyorsak sevgili gençler bu ülkenin umudu sizlersiniz. Kollarınızı açın ve bütün Türkiye’yi sarın ki bu vatan ilelebet sizin omuzlarınızda İstiklal Marşı ile yaşasın.

Bize vatanını milletini seven aynı bağlılıkla koruyabilecek Mehmet Akifler lazım. İçinizde Türkiye’nin geleceğini yönetecek gençler var, içinizde şehrini yönetecek gençler var, içinizde nereye giderse gitsin yönetici olacak gençler var. İstiklal Marşı yazabilmek için önce bizim düzgün olmamız gerekiyor.

Sevgili Gençler; ister ticarette, ister siyasette, ister bürokraside şehrinizin, Türkiye’nin, hatta Dünyanın bir numarası olabilirsiniz. Ama siz anne baba duası alma makamında değilseniz siz bir hiçsiniz. Annelerin elleri avuç içinden öpülür. Çünkü anneler dua ederken sizin isminizi anarak dua ederken açtıkları ellerinde yazmaktadır. Dünyanın en soğuk öpüşüdür, bir mezar taşını öpmek. Hala hayattayken aileniz gidin anne, babalarınızın ellerinden öpün. Unutmayın; bu millete ömrünü verenler, bu milletin gönüllerinde asla ölmezler, tıpkı Vatan Sevdalısı Mehmet Akif Ersoy gibi” diyerek Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy ile anlaşabilmek konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Duygu dolu anlatım ve örneklerle öğrenicilerin ilgisini üzerinde toplayan Akbaba,  duygusal bir fon müziği eşliğinde, izleyenlerin ders çıkarabilecekleri ve çıkarımlar yapabilecekleri bir anlatım tarzı ile Vatan Şairini anlattı.

Konuşmasının sonunda Akif'i anlayabilmek için İslami bazı tavsiyeleri de dinleyicilerden not etmelerini isteyen Akbaba, Tavsiyelerini 9 Madde olarak sıraladı:1-İnsanda Allah korkusu olmalı 2-Söylediği Adil olmalı 3-Varlıkta yoklukta israftan uzak durmalı 4-Zulmedeni affetmeli 5-Gelmeyene gitmeli 6-Vermeyene vermeli 7-Susman Tefekkür olmalı 8-Konuşman zikir olmalı 9-Baktığın İbret Olmalı

Seminer sonrasında Belediye Başkanımız Abdullah Karabıçak'ın katılımcılara özel olarak dağıttığı kitaplarını imzalayan Akbaba, katılımcılar ile sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi

 Etiketler : vatangiresun.giresunmedyaplatformu.sadi, toygar.ismail, akdoğan,, erdal, avcı.ömer, mutlu, karaman.abdurrahman, ada,,


Bu Haber Toplam 1658 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: