Ana Sayfa » Dernekler
Kuzcaköy’den şehitlere vefa
07 Şubat 2017 Salı 20:30


 Kuzcaköy’den şehitlere vefa

Üsküdar Belediyesi Mehmet Çakır Kültür Merkezinde yapılan ve sunuculuğunu Soner Öncü´nün yaptığı vefa gecesinin açılışı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Kanal 28 Tv ekranlarından canlı yayınlanan vefa gecesi15 Temmuz Demokrasi Marşı´nın, hep birlikte söylenirken dağıtılan Türk bayrakları da geceyi kırmızı beyaza boyayarak coşku ve heyecan bir arada yaşandı. 

Çanakçı Kuzcaköy Dernek Başkanı Temel Bilge yaptığı konuşmada; siyasilere, STK´lara, gazi ve davetlilere teşekkür ederken şehitleri de rahmet ve şükranla yâd etti.

Kevser Yüksel’den 15 Temmuz Şiiri

İGEDER yönetim kurulu üyesi Kevser Yüksel’ in kaleme aldığı 15 Temmuz şiiri davetlilere duygulu anlar yaşattı.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan yaptığı konuşmada şehitlerimizi rahmetle anarken, Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunların da bozulacağını ve millet olarak buna müsaade etmeyeceklerini söyledi. Turan; Yeni Anayasa içinde; Biz mecliste canla başla çalıştık her taraftan saldırılara maruz kaldık ama sonunda başardım şimdi mühür milletindir dedi.

Geceye Giresun federasyonu başkanı Mehmet Kuğu,15 Temmuz gazilerinden Mustafa Öksüz, Safiye Bayat, Emre Şengün ilçe ve köy STK başkanları ve basın mensupları da organizasyona iştirak etti. Anma gecesi, semazenlerin gösterisinin ardından Kur´an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.

 

Haber Fotoğraf: OKAN KAPLAN

www.canakci.com.tr

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 3371 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: