Ana Sayfa » GİRESUN
Hasan Turan'dan önemli açıklamalar
26 Ocak 2017 Perşembe 23:26


 Şebinkarahisarlılar Kongresine Katılan Hasan   Turan'dan önemli açıklamalar

İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "Tüm toplum kesimlerini Şebinkarahisarlılar ortak paydasında ve bir çatı altında toplayabilme marifetini bu derneğimizde gördüm ve şahidim." dedi.

 

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin 47. Olağan Genel Kuruluna Katılan İstanbul Milletvekili Hasan Turan konuşmasına" Dernekçiliğimizde ulu çınar gibi köklü bir geçmişe sahip olan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğimizin Olağan Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum." diyerek başladı.

 

Konuşmasına, "53 Yıllık derneğimizin geçmişinden günümüze, başta kurucuları olmak üzere ahirete intikal etmiş olanları rahmetle minnetle anıyorum. Emeği geçenlere ise şükranlarımı sunuyorum." diyerek sözlerine devam eden Sayın Turan şöyle dedi.

"Örgütlenmenin en güzel örneğini Şebinkarahisarlılar Derneğinde görüyoruz."

 

"53 Yıl dile kolay, inanılmaz. İstanbul'da sosyal yardımlaşma dernekleri arasında kurumsal anlamda faaliyet gösteren Şebinkarahisarlılar Derneğidir. Altının değerini sarraf bilir. Biz sarraf mıyız değilmiyiz bilmem ama hayatımı sivil toplum kuruluşları içinde geçirdim. Hayatım boyunca en değerli zaman dilimini ise sivil toplum kuruluşları içinde geçirdiğimi düşünüyorum. Niye böyle söylüyorum, çünkü kendi toplumumu, kimliğimi buralarda tanıma fırsatı buldum, buda benim için çok büyük bir kazanç oldu. Örgütlenmenin güzel bir örneğini Şebinkarahisarlılar Derneğinde görüyoruz. Biraz önce dernek faaliyet raporu okunduğunda, neredeyse iki milyon liralık bir bütçesi olduğunu öğrendik. Nerde birlik, orada dirlik, nerede ayrılık, orada zayıflık demiş büyüklerimiz. Bizim ayrılığa gayrcılığa ayıracak zamanımız yok. O yüzden böyle dernekçiliğe çok ihtiyacımız var. Kendimiz için, toplumumuz için ve ülkemiz için ihtiyacımız var."

 

"Tüm toplum kesimlerini Şebinkarahisarlılar ortak paydasında ve bir çatı altında toplayabilme marifetini bu derneğimizde gördüm ve şahidim."

Ben STK Yöneticiliği yaptığım zamanlarda da, milletvekilliği olduğum dönemlerde de Şebinkarahisarlıları hep yanımda gördüm. Bundan dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Yapıları kurumsal hale dönüştürmez iseniz kalıcı olmaz. Bu derneğimizin geçmişinde yapılmış bugün bünyesinde olan 50 Yıllık bir yurt binasından bahsediliyor. O yıllarda belediyede çalışan bir hemşehrimiz arsasını alarak bu yurdu yaptırmış. Güzel bir eser yapmış, Allah onun ruhunu şad eylesin. Derneğin faaliyetlerinden anladığımız, kuruluşundan itibaren adeta kamu yararına faaliyetler yaptığını görüyoruz. İstenirse çalışılırsa neler yapılabildiğini de buradan anlıyoruz. Devletin yapması gereken bir yüksek okulu yaptığınızı biliyoruz, çeşmeleri, camileri onarıyorsunuz, burs veriyorsunuz, ihtiyaç sahiplerine yardım ediyorsunuz, sağlık bakanlığı adına Şebinkarahisar Devlet hastahanesine araç veriyorsunuz. Bunun gibi birçok konuda faaliyetler yapıyorsunuz tüm bunlara ilave olarak İstanbul'da arsa arayarak üzerine kültür merkezi yapma faaliyeti içindesiniz. Bunların tamamı kamu yararına yapılan faaliyetlerdir. Ben inanıyorum ki güzel bir projeyle kültür merkezini de bu gayretli çalışmanızla başaracaksınız. İstanbul'da hemşehri olduğumuz belediye başkanlarımızın desteklerini alarak bunu da başaracaksınız. Toplumda güven bırakıyorsanız, yaptığınız işlerde bunu ispat etmişseniz, arkanızda size her zaman destek verenler mutlaka olacaktır. Bu güven derneğinizde var. Tüm toplum kesimlerini Şebinkarahisarlılar ortak paydasında ve bir çatı altında toplayabilme marifetini bu derneğimizde gördüm ve şahidim. İnsanlarınız her ne kadar kendi aralarında tartışırlarsa tartışsınlar, sonunda Şebinkarahisarlı hemşehrilerimin hiç bir şey olmamış gibi kucaklaştıklarını gördüm. Bu anlamda bundan sonra derneğinizin yapacağı faaliyetlere şimdiden katkıda bulunmak için evet diyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

 

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 13722 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: