İYİ PARTİ GİRESUN BAŞKANI ABDULKADİR EROĞLU BASIN BİLDİRİSİ YAPTI

                                                                                                 

 

BASIN BİLDİRİSİ

İYİ Parti İl başkanı Abdulkadir Eroğlu, şehrimizde yaşanan afet ile ilgili  açıklamalarda bulundu:

İyi parti Merkez disiplin kurulu başkanı Ünzile yüksel, iyi parti il başkanı Abdulkadir Eroğlu ve Espiye ilçe başkanı Adnan Şahan 11 Eylül Cuma günü Espiye ve köylerinde afet ile ilgili incelemelerde bulundu.

Espiye Özlüce deresi boyunca Yollarda ve çeşitli yerlerde ayrıca Gümüşdere, Avluca ve Ericek Köylerinde büyük tahribat olduğu ve heriki köyde 50 evin zarar gördüğünü belirtti. Devletin de 50 evi yıkım kararı verdiği anlaşılmıştır. Selin sebep olduğu hasarlar konusunda devletin elini çabuk tutmasını umuyorum. Millet hem evsiz hem de maddi yönden mağdur olmuştur.

Öte yandan halen Derelide verilen sözlerde de bir ilerleme yoktur. Dereli yolunda halen çalışma başlamamıştır. Derelinin yolunun kangren olmaktan çıkarılması ve bir an evvel yolun yapılması elzemdir. Yol daha açılmadan yapılan köprüler kullanılamadan ayaklarında çökmeler oluşmuştur. Giresunun yaralarının bir an evvel sarılması elzemdir.’

dedi

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                             

                                                                                                           

 

Giresun, Giresun ilçelerinin en güncel haber sitesi Gurbettten Sılaya En Hızlı Yol sitesinden 19.09.2020 tarihinde yazdırılmıştır.