PENDİK BELEDİYESİ DUYARSIZ KALMADI

 PENDİK BELEDİYESİ DUYARSIZ KALMADI

Geçtiğimiz ay Giresun’da meydana gelen Sel Afetinde devlet tüm kurumlarıyla işin başındayken  Sivil toplum kuruluşları ve Belediyelerde ülkemizin çeşitli yerlerinden mağdur insanımızın yanında olmaya devam ediyor. Yardım Babında İstanbul Pendik belediyesi Espiye ilçesine bir Tır dolusu gıdayı  sel afetinde büyük hasar olan köylere gönderdi. Merkezi Pendik Kavakpınarda  Avluca ve Çevreköyleri  dernek başkan vekili İsa Buruş başkan ve Arkadaşlarının girişimleri sonucu yardımlar gerçekleşirken,

Gıda Kolilerini taşıyan Arabayı  Avluca Çevreköyleri dernek başkanı Murat Sarıbaş ve  çevre köylerin muhtarları karşılarken Espiye Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye başkanı Mustafa Karaderenin tahsis ettiği araçlara Avluca ve Köylerine ulaştırdılar,                         Bizde gazete olarak Pendik belediye  başkanı Ahmet Cin başta olmak üzere  İsa Buruş  Meclis üyesi Mesut Kesik. Kavakpınar Muhtarı Ömer Aşık  ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Haber: Aydın Kömürcü 

 

Giresun, Giresun ilçelerinin en güncel haber sitesi Gurbettten Sılaya En Hızlı Yol sitesinden 18.09.2020 tarihinde yazdırılmıştır.