Ana Sayfa » Siyaset
Giresunlular Hasan Turanı Kucakladı
16 Ekim 2015 Cuma 17:36


 Giresunlular Hasan Turan’ı Kucakladı

Gaziosmanpaşa’da bulunan Giresunlular hemşerileri Hasan Turan’ı kahvaltıda ağırladı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan kahvaltılı toplantıya Gaziosmanpaşa bulunan Giresun dernekleri büyük ilgi gösterdi. Hafta içi olmasına rağmen salonu dolduran Giresunlular, hemşerileri ve eski belediye meclis üyesi Hasan Turan’a sahip çıktı ve başarı dilediler.

Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Av. Şahin Pirdal ve Ak Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Hamdi Çamlı ve çok sayıda Giresunlunun katıldığı kahvaltı öğle saatlerine kadar devam etti. Toplantıda ilk sözü Ak Parti İlçe Başkanı Av. Şahin Pirdal aldı. Pirdal, 1 Kasım seçimlerinin öneminden bahsederek, “bütün dünya 2009’a kadar Ak Parti’nin yaptığı çalışmalardan övgü ile bahsederken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın one minute demesinden sonra onun ne kadar kötü ve diktatör olduğundan bahsetmeye başladı. O tarihte cumhurbaşkanımız dünyanın dönen çarkına çomak soktu. Bu dünyayı yönetenlerin hoşuna gitmedi. Siz insanları sömürüyorsunuz, siz dünyayı katleden vahşi katillersiniz dedi. 240 devletin evet dediği bir şeye dünyayı yöneten bu beş ülkeden birinin hayır demesi yetiyor. 240 devletin iradesine el koyanlar bu bir dakika denmesinden rahatsız oldular ve düzenlerine çomak sokulmasını hazmedemediler. Bu yüzden de ülkemizi karıştırmak için her yolu denediler. 1 Kasımda vereceğiniz her oy bunlara ve bunların düzenine karşı verilmiş sayılacaktır” dedi.

Daha sonra söz alan Giresun Federasyonu Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan, “Yıllardır gurbette Giresun nüfusundan Giresun nüfuzu oluşturmaya çalışan bir hemşeriniz olarak karşınızdayım. İstanbul’da geçen 32 yıllık hayatının yarısından fazlasını Giresun sivil toplum hayatında geçirdim. İlçemin derneğinden Giresun derneklerinin biraya getirilmesinde kadar çeşitli kademelerde katkıları olmuş biri olarak bugün bunu daha üst noktaya taşımak istiyorum. Sizlerin verdiği mazbatasız vekillik görevini bugün mazbatalı hale getirmek için bir fırsat doğmuş bulunuyor. Giresun Günlerinde dönemin Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır’a Giresun nüfusunun dikkate alınmadığından bahisle “yarın Giresunlu Romenler derneğini kuruyorum, inşallah bu dikkate alınır” dediğimde orada bulunanlara hitaben “mesajınız alınmıştır, mesaj ilgili yerlere ulaştırılacaktır” demişti. Bu mesajın alındığının belirtisi olarak 7 Haziran’da bizleri listeye koymayanlar bugün bizi seçilecek bir noktadan listeye koydular, bunun önemini hep birlikte idrak etmeliyiz” dedi.

İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Hamdi Çamlı’nın da bir selamlanma konuşması yaptığı toplantıya Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yıldız ve Beşir Açıkça ile çok sayıda Giresun STK temsilcisi ve üyesi katıldı.

 Güncelleyen Aydın Kömürcü / Kaynak  Giresun medya platformu 

 

 

 

 

 

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 3452 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: