Ana Sayfa » Siyaset
Giresunlular Hasan Turanı Duygulandırdı
26 Ekim 2015 Pazartesi 18:04


 Giresunlular Hasan Turan’ı Duygulandırdı

Giresun Federasyonu Başkanı ve Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan kendisi için toplanan Giresunlular ile buluştu. Eyüp Yeşilpınar Mahallesinde yapılan toplantı için Lale Düğün Salonu yetersiz kaldı.

Akşam saatlerinde İstanbul’un her tarafından akın akın gelen Giresunlular Kanal 28 Televizyonundan canlı yayın olmasına rağmen salonu doldurdular. Giresunlular Hasan Turan’ın sadece birinci bölge değil tüm gurbetçi Giresunluların vekili olacağını söylediler.

Giresun Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Kuğu, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın gecede birer konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Hasan Turan için Giresun’dan geldiğini belirterek “hemşerimiz Hasan Turan’ı yalnız bırakmadığınızı görüyorum. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra söz alan Hasan Turan’ın katılımın çokluğu ve gösterilen ilgi karşısında gözlerinin dolduğu görüldü. Hasan Turan “bu gece hemşeri dayanışmasının en güzel örneklerinden birisini daha yaşadık. Giresun ve ilçelerini temsil eden derneklerin üyelerinin ve bölgede yaşayan hemşerilerimizin bu büyük teveccühü karşısında mahcup oldum ve sizlerle gurur duydum. Dayanışma gecemize Giresun’dan gelerek katılan Espiye Belediye Başkanı Sayın Mustafa Karadere'ye, Eyüp Belediye Başkanı Sayın Remzi Aydın'a, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Sayın Süleyman Aykaç’a Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Sayın Şahin Pirdal’a, belediye başkan yardımcılarına, meclis üyelerine, basın mensubu kardeşlerime, kanaat önderlerimize, muhtarlarıma ve uzak yakın demeden İstanbul’un dört bir yanından gelen saygıdeğer hemşerilerime ve hassaten bu geceyi tertip eden dernek yöneticisi kardeşlerime, Giresun Federasyonu yönetim kurulu ve ve bağlı derneklerin üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Aşure ikramı yaparak geceye muharrem ayı ruhu katan Giresun Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Kuğu kardeşime ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Hasan Turan, yapılacak 1 Kasım seçimlerinin rutin seçimlerden biri olmadığını hatırlatarak, “Emperyal güçler ülkemizin diz çökmesini ve hep böyle kalmasını istiyorlar. Bizim mücadelemiz, kalkarak yürüme mücadelesidir. Onlar bizi diz çöktürmek hatta el açıp yalvarır konuma getirmek istiyorlar. Bu yüzden partili partisiz herkesin oylarına talibiz” dedi.

Geceye çok sayıda stk başkan ve yöneticisi yanında, muhtarlar ve sanatçılar da yoğun ilgi gösterdi. Kanal 28 Televizyonu yetkilileri toplantıyı canlı olarak vermenin yanında tüm kadrosu ile geceye katıldı.

Haber:İbrahim Balcıoğlu

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Adil, EmecanAydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 3134 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: