Ana Sayfa » Güncel
GİRESUN VAKFINDAN KINAMA
08 Şubat 2017 Çarşamba 22:25KAMUOYUNA DUYURU

 

Geçtiğimiz günlerde TRT 1 de yayımlanan programda, Mustafa Kemal Atatürk'ün muhafız kıtasının komutanı, Topal Osman Ağa ile ilgili tasvip etmediğimiz bir takım ifadeler kullanılmıştır.

 

15 Temmuz 2016 da;  ülkemizi bölmek, parçalamak ve iç savaş çıkarmak için, içimizdeki hainlerle beraber işgal kuvvetleri saldırı başlatmış, bu ülkenin şerefli ve necip evlatları meydanlara çıkarak, canları pahasına vücutlarını siper ederek bu oyunu bozmuştur.

 

Aynı oyun,  l. Dünya Savaşı yıllarında da oynanmıştır. Senaryo aynı, " üst akıl" dediğimiz perde arkasındaki ülkeler de aynı idi.  Bu topraklarda Müslümanların ve Türklerin hâkimiyetini  istememektedirler. 

 

Kurtuluş Mücadelesi verdiğimiz bu yıllarda ilimiz işgale uğramamasına rağmen,

Giresun'un bağrından iki tane gönüllü alay çıkmış ve  Milli Mücadele'ye destek vermiştir. Topal Osman Ağa da bu gönüllü alayın öncüsü ve lideridir.

 

Tarihte yaşanmış bir takım olayları tarihçilere bırakarak o günün şartlarında değerlendirmek gerekmektedir.

 

Dün olduğu gibi bugün de; din, vatan, bayrak, millet söz konusu olunca Giresun uşaklarının göğüslerini siper edeceklerini, düşmana geçit vermeyeceklerini; Aziz Milletimize, Giresunlu hemşerilerimize ve kamuoyuna saygı ile duyururuz.

 

Giresun Vakfı Başkanı

Ahmet Dokumacı
Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 2637 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: