Ana Sayfa » İlçeler
Cezaevi Çay Mevkiine Yapılıyor
10 Şubat 2016 Çarşamba 18:20


 CEZAEVİ ÇAY MEVKİİNE YAPILIYOR

2015 yılı yatırım programında olmasına rağmen yapılacak yer tahsisinde yaşanan aksaklıklar nedeni ile yapımı geciken cezaevi için çay mevkiinde yeniden tahsis yapıldı.

Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat OKUYAR’ın konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında; Daha önce Kırkgöz mahallesinde 35 Dönümlük bir arazi Cezaevi yapımı için tahsis edilmişti. İhale aşamasında tahsis edilen bu arazinin fazla engebeli oluşuna bağlı olarak cezaevi yerleşkesinin bu alana sığdırılamaması gerekçesiyle yeni arazi alternatifleri üzerinde çalışmalar başlatılmıştır.

Bu süreçte İlçemizin Saraycık köyünden itibaren Alucra yolu güzergahı da dahil olmak üzere bir çok alternatif hazine arazisi Adalet Bakanlığı yetkililerin bilgisine ve onayına sunulmuş, bazıları jeolojik durumları bazıları da astronomik hafriyat maliyetleri, sebebiyle reddedilmiştir.

Adalet Bakanlığı yetkililerinin ilçemizde yaptığı son incelemelerde önerilen arazi alternatifleri arasında, Şebinkarahisar Belediyesinin Çay Mevkiinde bulunan 18 Dönümlük Arazisi ve bitişiğinde bulunan 16 dönümlük Hazine arazisinin üzerinde mutabakata varılmış, Belediye Meclisinde geçen hafta yapılan meclis toplantısında ilgili arazi ile ilgili tahsis kararı çıkmıştır.

İlçemiz için Bacasız bir fabrika olarak gördüğümüz, ilk etapta 350 hükümlünün kalacağı ve kapasitenin daha da artırılacağı Cezaevi projemiz 40 dairelik lojman, Jandarma Karakol Binası, Revir Binası, Açık ve Kapalı Mahkum bölümleri  ile adeta bir Cezaevi Kompleksi olarak planlanmaktadır.

Bunun yanı sıra burada kalacak tutukluların her türlü ihtiyacının İlçemizden karşılanacak olması, tutuklu yakınlarının sürekli İlçeye gelmesi, ilçede oluşacak direk ve dolaylı istihdam alanları ilçe esnafımızın yüzünün gülmesine ve ilçe ekonomisinin canlanmasına vesile olacaktır.

Tahsis işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Milletvekillerimizle birlikte biran evvel ihale süreçlerinin başlatılması için gerekli takibi yaparak, 2016 yılının ikinci yarısında inşallah ihalesi ile birlikte yapımına başlayıp en kısa süre içerisinde bu yatırımı ilçemize kazandıracağız’’ ifadelerini kullandı.

AK PARTİ ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE BAŞKANLIĞI

 

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Adil, EmecanAydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 3746 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: