Ana Sayfa » GİRESUN
BAŞKAN ŞENLİKOĞLU’NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI
20 Temmuz 2021 Salı 01:54
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

"Kurban, Allah’a itaat ve teslimiyet şuuru ile ibadet etmenin ve O’nun rızası uğruna gösterilen fedakârlığın en güzel ifadesidir” diyen Şenlikoğlu: “Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramını bu yıl da hep beraber kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:

“Öncelikle bu önemli ve anlamlı günlerin kentimiz, ilimiz, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice bayramlara sağlık, mutluluk ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Rabbimizden temenni ediyorum. Bayramlar, toplumda karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren müstesna günlerdir.

Kıymetli hemşehrilerim; ‘Kurban Bayramı’nda, yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak darda olanlarla, muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizler ile tedaviye muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin ziyaret edilerek hatırlanması, desteklenmeleri ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu vesileyle Kurban Bayramı’nın, ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisi ile kesilen kurbanların ve yapılan duaların kabulünü Yüce Allah’tan diliyor, herkese aileleri ile birlikte daha nice bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 GİRESUN BELEDİYESİ BASIN İLETİŞİM BÜROSU

 

 belediyegiresun@gmail.com / 444 4 028 - 1428   

    

 

 Etiketler : BAŞKAN, ŞENLİKOĞLU’NUN, KURBAN, BAYRAMI, MESAJI,


Bu Haber Toplam 3059 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: