Ana Sayfa » İlçeler
Alucra Müftülüğünden Yeni Bir Hizmet Daha
25 Haziran 2016 Cumartesi 13:54


 Alucra Müftülüğünden Yeni Bir Hizmet Daha

Tamamı Alucra Sivil  Toplumu Destekleme Derneğine (ASTODED) ait iken müftülüğümüzün gayretleri ile Türkiye Diyanet Vakfına bağışlanan 1976 metre kare arsa ve içerisinde 3 kat beton direkleri dikilmiş kaba inşaatın tamamlanması için çalışmalar başlatıldı.

Alucra Müftüsü Mustafa AKBULUT yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen yıl hizmete açtığımız Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu’ndan sonra inşallah bu binayıda tamamlayıp kız hafizelerimiz ve İmam Hatip Lisesinin Kız öğrencileri için yatılı olarak hizmete sokmayı planlıyoruz. Bu süreçte bizlere tam bir birlik içerisinde desteğini esirgemeyen  başta Alucra Kaymakamı  Sayın Ferhat VARDAR’a dualarıyla bizleri unutmayan manevi önderlerimize, Alucra sivil toplum kuruluşlarına, vakıf başkanımız Muzaffer DANALIOĞLU‘na, resmi kurumlarımıza,  tüm siyasetçilerimize, müftülük personelimize , kısaca merkez ve taşra da yaşayan tüm Alucralılara teşekkürlerimizi bir borç biliriz” dedi.

Kadir Bekiroğlu / Alucrahaber.com

 

 

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 3328 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: