Ana Sayfa » Güncel
Alucra Kaymakamı Uzan'dan Şehit Annesine Vefa
23 Haziran 2021 Çarşamba 22:34


 Alucra Kaymakamı Uzan'dan Şehit Annesine Vefa

Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Erdal Kundak’ın mezarına rahatsızlığından dolayı yürüme zorluğu çeken annesi için, rahat gidip gelsin diye şehitliğin kapısına kadar yol ve çevre düzenlemesi yaptırdı.

14 Ağustos 1997 yılında 1976/3 tertip olarak Van, Bahçesaray ilçesinde vatani görevini yaparken arazi taraması sırasında teröristlerle girdiği çatılmada şehit düşen Alucra Köklüce köyü nüfusuna kayıtlı şehidimiz Erdal Kundak unutulmadı.

Şehidimizin annesinin yürüme zorluğu çektiği ve mezar başına gidemediğini öğrenen Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, şehidimizin annesi mezar başına rahat gidip gelebilsin diye şehitliğe kadar olan yolda bakım ve çevre düzenlemesi yaptırdı. Kaymakam Uzan’ın şehidimize ve annesine olan bu vefası Alucralılar tarafından büyük takdir topladı.

ANNEM RAHATSIZLIĞINDAN DOLAYI ŞEHİTLİĞE GİDEMİYORDU

Şehit Erdal Kundak’ın kardeşi Selami Kundak, yaptığı açıklamada;

“Değerli Alucra kaymakamımız sayın Hasan Hüseyin Uzan ailemizi ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. Annemin bacaklarının rahatsızlığından dolayı şehitliğe rahat ziyaret edebilmesi için şehitliğin girişine kadar yol yaparak ve çevre düzenlemesi yaptırarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Allah böyle devlet büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin kendisine ve ekinine çok teşekkür ederim.” dedi.

Kadir Bekiroğlu / Alucrahaber.com

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 1971 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: