Ana Sayfa » Güncel
ABD’de Giresunlulardan Bayramlaşma
15 Temmuz 2022 Cuma 01:44Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği tarafındABD’de  Covid-19 pandemisi nedeniyle geçtiğimiz yıllarda online olarak başlatılan etkinlik Kurban Bayramı’nda da devam ettirildi.

Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği, online bayramlaşma düzenledi.

Video konferans aracılığıyla düzenlenen bayramlaşmaya Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Dr. Hasan Murat Mercan, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Türk-Amerikan Ticaret Odası Başkanı Ahmet Önerbay, derneğin yöneticileri ve Giresunlular katıldı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın, Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Los Angeles Başkonsolosu Sinan Kuzum’un mesajları okundu.

Covid-19 pandemisi nedeniyle geçtiğimiz yıllarda online olarak gerçekleştirdikleri geleneği bu sene de devam ettirdiklerini belirten Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği Başkanı ve Giresunspor Asbaşkanı Savaş Şahin, ana vatandan binlerce kilometre öteden video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde kendilerini yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Bayramların birlik ve beraberliğin pekiştiği, kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygı duygularının paylaşıldığını belirten Başkan Şahin, “Güçlü bir toplumsal yapının oluşturulması, öz değerlerine bağlı, çalışmayı, güzel ahlaklı olmayı ilke edinen erdemli kuşaklar yetiştirilmesi ile mümkündür. Bu sebeple, birey ve toplum yaşamında çok önemli bir yeri bulunan bayramları, çocuklarımıza anlamına uygun biçimde yaşatmalıyız. Millî ve manevî değerlerimize sahip çıkarak, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını benimsettiğimiz sürece, inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren bayramlaşma töreninde Washington Büyükelçisi Dr. Hasan Murat Mercan, Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Hasan Turan ile katılımcılar günün anlam ve önemi binaen duygularını aktarılar.

HABER/ CANDEMİR SARI / ABDEtiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Aydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 1866 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: