Ana Sayfa » İlçeler
ÇAMOLUK DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI
27 Temmuz 2016 Çarşamba 01:33


 ÇAMOLUK DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI

 

15 Temmuz Hain darbe girişimini kınamak ve lanetlemek üzere Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Çamoluk ilçesi Mahalle ve Köylerinin Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımı ile bir basın bildirisi hazırlanmış ve bu basın bildirisi basın mensuplarının katılımı ile kamuoyuna açıklanmıştır.

Program İstiklal Marşı ve Şehitlerimiz için fatiha ile başlamış. Dernek Başkanımız Hacı Canik’in selamlama ve Basın bildirisini okuması ile devam etmiş. Katılım Sağlayan Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve üyelerimizin görüşlerini açıklaması ve toplu halde çekilen fotograf ile sonuçlanmıştır.

Bu basın toplantımıza katılım sağlayan veya mesajları ile destek veren, İller Bankası Başkanvekili Sayın Veysel Ekmen, Çamoluk Mahalle ve Köylerimizin Sivil Toplum kuruluşlarının değerli Başkan ve yöneticilerine ve Dernek üyelerimeze  Yönetim Kurulu adına şükranlarımızı sunuyoruz. HACI CANİK

 

ÇAMOLUK YARDIMLAŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ & ÇAMOLUK MAHALLE VE KÖY SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ORTAK BASIN BİLDİRİSİ.

BU MİLLET SADECE ALLAH’TAN KORKAR.

 

Bizler Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği çatısı altında bulunan Sivil Toplum Kuruluşları olarak, Aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisimize yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak girmiştir.

Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. O gece Türk Milletinin devletine, hükümetine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır.

Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Derneğimiz ve Derneğimize bağlı Sivil Toplum Kuruluşlarımızla tepkimizi ilk anda ortaya koyduk

Herkes şunu çok iyi bilmelidir. Türk Halkı vatanına kastetmek isteyenlere karşı Tek vücut olup gerekli tepkiyi vermiştir.

Bu hain darbeyi organize eden kardeşi kardeşe vurduran, dış güçlerin maşası haline gelen Fetö Terör örgütünün mensuplarının da bir an önce yakalanıp gerekli cezaları almasını, hatta devletin bunları bir an önce idam etmesini talep ediyoruz.

Bu hain darbe sırasında darbeye karşı çıkan, ölümü göze alan Şerefli Askerlerimize, Canla başla çarpışmaya giren Polisimize, Mülki Amirlerimize, Harfiyat ve Çöp Kamyonları ile İş makinalarını kullanarak darbenin yolunu kesen Belediyelerimize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir emri ile sokaklara ve Meydanlara inen Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Ülkenin birliği ve dirliği için sela okuyan Diyanet mensuplarına, Canlarını hiçe sayıp hiçbir yere gitmiyoruz gerekirse burada ölürüz diyerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde kalmaya devam eden Milletvekillerimize, Darbe karşısında duran Basın mensuplarımıza, Hiçbir siyasi görüş belirtmeden darbeye karşı duran Siyasi Parti Liderlerimize, Darbe süresince soğukkanlılığını koruyan Başbakanımıza, Darbenin önlenmesi için tüm halkı sokaklara çağıran Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımıza ve en önemlisi insiyatif alarak hain darbecilerin karşısında dimdik duran, Tankların karşısına çıkan Büyük Türkiye Milletine Şükranlarımızı sunarız.

15 Temmuz’un Şehitler Günü olarak ilan edilmesini yerinde ve olumlu bir karar olarak görüyoruz. Bu vesile ile 15 Temmuz gecesi büyük kahramanlıklar gösterip bu vatan uğruna şehit olan Kardeşlerimiz, Askerlerimiz, Polislerimize Allah’tan Rahmet, Yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun..

Kamuoyuna saygılarımızla,

 

ÇAMOLUK YARDIMLAŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ

VE ÇAMOLUK İLÇESİ KÖY VE MAHALLE DERNEKLERİ

 Güncelyen/ Aydın Kömürcü

 

 Etiketler : vatangiresun.com/Ahmet, demiray/Abdurrahman, Ada, /Hasan, TuranAydın, kömürcü/Mehmeh, Cebeci/Eynesil, Kemaliye, köyü, /Mustafa, Civek/, Erdal, Avcı, giresunhavadis.com/Adnan, Kara/İsmail, Akdoğan, gurbetcicotanaklar, ,


Bu Haber Toplam 2752 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: