Ana Sayfa » Dernekler
(GİRDEF) BASIN AÇIKLAMASI
18 Kasım 2016 Cuma 19:53


 BASIN AÇIKLAMASI

17.11.2016

Federasyonumuz, Giresun’un ilk Federasyonu olarak 2006 yılında kuruldu. İlk Genel Kurulundan sonra kurucu üyeler yönetim listesinden çıkartılarak, yerine  hileyle, Federasyonumuzun kuruluşunda olmayan ve Federasyona üye olmayan Derneklerden yönetime alınan insanların Federasyonumuzun kuruluş amaç ve ilkelerine hizmet etmemesi neticesinde, Giresunlulara ve Giresunumuza istenildiği gibi maalesef hizmet verememiştir.

Geçen on yıllık zaman süresince kurucu üyelerden habersiz 7 kez Genel kurul yapılmış olup kuruluş amaçlarından uzak çanta Federasyonu olarak bu günlere gelmiştir.

Bu duruma dur demeye karar veren Federasyonun kurucu üyeleri toplanarak geçtiğimiz günlerde Federasyonumuzun merkezini araştırdık ve adresinin Yıldırım Mah. Zafer Cad. No:49 Bayrampaşa olduğunu öğrendik. Adrese gittiğimizde gördüğümüz manzara karşısında çok büyük şok, ızdırap ve üzüntü yaşadık. Adreste maalesef bir ganyan bayii faaliyet gösteriyordu.

Bunun üzerine biz Federasyonun kurucuları olarak, Giresun adını taşıyan Federasyonumuzun ayaklar altına düşen bayrağını kaldırmak boynumuzun borcudur ilkesiyle delegelerden imza toplamaya başladık. 49 üyeden 32 duyarlı delegesi Olağan üstü Genel Kurul çağrısı için imza verdiler. Toplanan bu imzalar 20/10/2016 tarihinde “Federasyon Yönetim Kurulu’na” ve bilgi olarak “İl Dernekler Müdürlüğü, Genel Kurul Masasına” Noter aracılığı ile gönderildi.

Yapılan bu çağrı sonucunda 06/11/2016 günü saat 13:00’da Federasyon Merkezi gösterilen Ganyan bayii önünde toplanıldı, önceki yönetim kurulu üyelerinden başkanı dahil hiç kimse toplantıya katılmadı. Toplantıda 49 üyeden 29’un hazır olduğu ve hazirun listesini imzalandığı görüldükten sonra, Divan oluşturularak Pazar tahtaları ve araçların üzerinde Olağan Üstü Gene Kurul yapıldı. Yapılan kongrede önceki yönetim ve denetim kurulları faaliyet raporları okunmadı ve ibra edilmediler.

 

Yeni seçilen yönetim kurulu;

YÖNETİM KURULU

 1 Fatih Kuloğlu Yönetim Kurulu Başk.

2 Ceylan Dönmez Başk. Yardımcısı

3 Hüseyin Konak Başk. Yardımcısı

4 Öner Tosun Başk. Yardımcısı

5 İskender Himmetoğlu Genel Sekreter

6 Erol Durmuş Sayman

7 Nail Yılmaz Üye

8 Veysel Tekin Üye

9 Nihat Şenel Üye

DENETLEME KURULU

1 Cihan Sevinç Denetleme Kurlu Bşk.

2 Ahmet Yılmaz Üye

3 Cemal Özdemir Üye

 

Yönetim kurulumuz, Federasyonumuzun kongre ile ilgili resmi işlemleri tamamlamış ve ilk iş olarak, yeni adresine (Mimar Sinan Mah. Davutpaşa Cad. 74. Sok. No:2/6 ) taşınma işlemini gerçekleştirerek Giresun Federasyonumuzun Bayrağını yerden kaldırmıştır.

Giresun federasyonu ilk kurucuları ile artık emin ellerde Giresun ve Giresunluya hizmet etmek için ilk günkü heyecan ve azimle çalışmalarına başlamış bulunmaktadır. İlerleyen günlerde yapılacak çalışmalar ile ilgili daha detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile arz ederiz.

GİRESUN FEDERASYONU (GİRDEF)

Yönetim Kurulu

 Etiketler : (GİRDEF), BASIN, AÇIKLAMASI,


Bu Haber Toplam 3058 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
Diğer Haberler: